sosyal-paylaşım 1sosyal-paylaşım 2sosyal-paylaşım 3sosyal-paylaşım 5E-bülten 

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Bir kadın için yüz bakımı yaptırmak kadar keyif verici bir şey yoktur. Fakat yüz bakımı bazen çok zahmetli ve pahalı hale gelebiliyor. Aslında haftada sadece 1 saat vaktinizi ayırarak kendi yüz bakımınızı evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Şimdi evde yüz bakımı ile ilgili bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Birazdan paylaşacağımız güzellik sırlarını kimselerle paylaşmayınız güzellik sırlarınızın ifşa olmaması adına tavsiyemizdir.

1-Yüzünüzü İyice Yıkayıncilt2

Evde yapılabilecek yüz bakımları öncesinde yüzün derinlemesine temizliği çok büyük önem arz etmektedir. bu yüzden yüz bakımınıza başlamadan önce yüzünüzü derinlemesine temizlemeniz yüz bakımınızı daha verimli hale getirecektir. İşte yapmanız gerekenler. Öncelikle yüzünüzde hiçbir makyaj vs. İzi kalmayacak şekilde yıkayın. Yüzünüzün iyice temizlendiğinden emin olun. Bu aşama en önemli aşamalardan biridir. Bu aşamada makyajınızın iyice temizlenmesi için takviye temizleyiciler kullanabilirsiniz. Biz bu konuda sizlere Neutrogena Pink Grape temizleme jelini öneriyoruz. Fakat yine de yüz temizliğinin doğal yollarla temizlenmesi daha sağlıklı olacaktır. Sadece makyaj vb. maddelerin yüzünüzde çok uzun süre zarfında kalması durumunda takviye temizleyicileri kullanabilirsiniz.

2-Yüzünüze 5 Dakika Boyunca Yüz Masajı Uygulayın

Parmaklarınızı kullanarak, fakat yüzünüze aşırı baskı yapmadan yüzünüzü ovun. Etkili bir yüz masajı cildinizin rahatlamasını sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. Yüz masajı erkek yüz bakımı için de uygulanabilir. Fakat yüz masajı ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli husus, yüz masajı yaparken özellikle burun ve alın bölgesine konsantre olunmasının gerekliliğidir. Fakat tekrar belirmekte yarar var. Yüz masajı esnasında yüzünüze çok fazla baskı yapmamanız gerekmektedir Çünkü parmaklarınızın yüzünüze yapacağı baskı yüzünüzde geçici izlerin kalmasına neden olabilir. Yüz masajı ne kadar hassas dokunuşlarla olursa o kadar verimli olacaktır.

3-Yüzünüze Buhar Tedavisi Uygulayın

Yüzünüze buhar tedavisi uygulamanın çeşitli yolları vardır. Örneğin küvetinizi ılık suyla doldurun. Daha sonra kuru bir bezi, doldurduğunuz küvetin içine batırın. Bu bezle yüzünüzü ovalamaya devam edin. Daha sonra yüzünüzü suya yaklaştırarak 5 dakika kadar bu konumda bekleyin. Bu konumda 5 dakika kadar beklemek sizi yoracak olsa da emin olun bu işlem beklediğinize değecektir. Ayrıca boynunuza bir havlu asarak, küvetinizden yükselen buharı tek noktaya odaklayabilirsiniz. 5 dakika bekledikten sonra çekilin. Bu süreçten sonra yaklaşık yarım saat boyunca yüzünüze soğuk ya da sıcak suyun temas etmemesi gerekmektedir. Özellikle yüzünüze uyguladığınız buhar tedavilerinin ardından cildinize soğuk suyun temas etmesi cildinizde deri dökülmelerine sebebiyet verebilmektedir.

.4-Yüzünüze Uygun Maskeler Yapıncilt 3

Son dönemde kadın güzellik ve bakım literatürüne giren yüz maskeleri çok farklı yüz şekillerine göre oluşturulabilmektedir. Hem yağlı ciltler için hem de kuru ciltler için uygulayabileceğiniz pek çok yüz maskesini evde kendi başınıza hazırlayabilirsiniz. Biz diyetyap.com olarak yağlı ciltler için kil bazlı maskeler öneriyoruz. Çünkü kil bazlı maskeler yağlı ciltlerin pek çok problemini tedavi edebilmektedir. Kuru ciltler için ise hidrojen jel içeren maskeler kullanmamanızda fayda var. Yüz maskeleri için birçok tarifler bulunmakla birlikte, internet üzerinde mini bir araştırma ile kendi maskenizi oluşturabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta şu ki! Yaptığınız maskeyi kesinlikle gözlerinize temas ettirmemelisiniz. Maskeyi yaklaşık 25 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Bu tür yüz bakım maskelerini düzenli olarak uyguladığınız takdirde çok kısa bir süre içerisinde aradaki fark gözle görülebilecek hale gelecektir.

 5- Yüzünüzü Nemlendirin

 Maskeyi temizleyip, yüzünüzü iyice durulayın. Yüz nemlendirici kremi yüzünüze sürün. Son aşamanın ardından evde yüz bakımı çalışmanız sona erecektir. Aslında yüz bakımı son derece duyarlı olmanız gereken bir konudur. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahip kişilerin yüz maskesi seçiminde çok dikkatli olması gerekmektedir. Yüz bakımı konusunda daha fazla bilgi almak için bir uzmana danışabilirsiniz.   

İpucu: Yüz nemlendirici kremi seçerken resinol ve asit içeren kremlerden kesinlikle uzak durun. Çünkü bu tür kremler cilt yapınıza zarar verebileceği gibi maskelerin yüzünüze sağlayacağı yararlarıda azaltabilirler.

Bu tür yüz bakımı metodlarına yaklaşık olarak 6 ay devam ettirdiğinizde mucizevi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu metodun son derece kolay uygulanabilmesi ve oldukça pratik olması bu yüz bakımını düzenli olarak yüzünüze uygulamayı kolaylaştıracaktır.

Sizler için hazırladığımız Cildi Uyandırmanın 5 Yolu adlı yazımızı okuyabilir yada örnek bir yüz bakımı maskesinin nasıl olması gerektiğine dair hazırladığımız youtube videosunu izleyebilirsiniz.


Yazılarımı google plus üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi: 2013-12-31 12:37:06
spotlar 1spotlar 2sosyal paylasım 1sosyal paylasım 2sosyal paylasım 3sosyal paylasım 5zarf z