sosyal-paylaşım 1sosyal-paylaşım 2sosyal-paylaşım 3sosyal-paylaşım 5E-bülten 

Cildinizi Uyandırmanın 5 Yolu

Bahar Aylarında Cildinizi Uyandırmanın 5 Yolu

Kış mevsimi boyunca birçok kadınımız evde cilt bakımları yaptı. Bu cilt bakımları her ne kadar cildimiz için faydalı olsa da, cildimizde ölü hücrelerin birikmesine den olmaktadır. Ama hemen endişeye kapılmayın. Çünkü efektif bir peeling Güzellikuygulaması, sizi kış boyunca cildinizde biriken ölü hücrelerden koruyacaktır.

Efektif bir peeling uygulamasının ardından arındırıcı maskeler ile cildinize bakım yapmanız daha güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Çünkü cilde uygulanan peelingin ardından peeling bakımında kullanılan bazı maddeler cildimizin alt tabakalarında birikecektir. Eğer başarılı bir maske oluşturabilirseniz, cildinizde biriken bu maddeleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Son dönemde gelişen bazı teknolojiler sayesinde bu çalışmaları oldukça kolay yapabilecek ve cildinizin taze ve berrak görünüm kazanmasına şahit olacaksınız.

Şimdi size cildinizi bahara hazırlamak için 5 küçük ipucu vereceğiz.

 

1-) Temizlik Zamanı

Cildimiz de tıpkı bizim gibi mevsimlere karşı reaksiyon göstermektedir. Özellikle kış ayı boyunca soğuk havalarda yüzümüzün buruşmaması için kullandığımız kremler bazen cildimizi yaralayabiliyor ve cildimizin kendini yenilemesini yavaşlatabiliyor. Bu sebepten ötürü baharın gelişiyle birlikte atmanız gereken ilk adım kapsamlı bir cilt temizliği yapmaktır.

 

2-) Peeling Çok Önemli

Öncelikle başarılı bir peeling uygulaması yapmadan önce cildinizi çok iyi tanımakta fayda var. Normal şartlar altında haftada 2 gün peeling uygulaması yaptırmak ideal iken hassas bir cilde sahipseniz haftada 2 gün peeling yaptırmak cildi yorabiliyor.  Genellikle bu durum ciltte kuruma ile sonuçlanıyor. Bu yüzden cildinizi iyi tanıyıp doğru peeling yöntemini uygularsanız canlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Son dönemde peeling ile ilgili çok sayıda gelişme olmakta ve peeling uygulaması kadınlar için giderek daha vazgeçilmez hale gelmektedir.

 

3-) Peeling Sonrası Bakım

Yapılan peeling uygulamasının ardından cildimizde bulunan gözenekler açılırlar. İşte tam bu dönem, cilt temizliği için en uygun dönemdir.  Ayrıca bu dönemde cildinizde bulunan akne ve siyah noktalardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Maske olarak ısı maskesi olarak adlandırdığımız ve kozmetik ürünleri arasında popüler olan bu maddeler temizliğin daha derinlemesine ve daha fazla başarı sağlanmasına vesile olacaktır.Güzellik

 

4-) Asıl Uyanma Şimdi..

Söylediğimiz onca şeyi uygulamanıza rağmen cildiniz hala solgun ve bitkin bir görünüme sahipse, yorgunluk önleyici cilt kremleri kullanmasınız. Yorgunluk önleyici kremler nar portakal ve domates gibi canlandırıcı lifleri yoğun olarak içeren maddeler ile yapıldığında cildinizde oluşan yorgunluk belirtileri kaybolacaktır. Şunu bilmenizde fayda var. Aynı gün içerisinde 2 farklı maskeyi cildinize uygulamanız son derece yanlıştır. Bir gün bekleyip uygulamak istediğiniz maskeyi diğer gün kullanmalısınız.

 

5-) Son Bakım

Bahar mevsiminin gelişiyle birlikte cildimiz de tıpkı çiçekler gibi canlanır. Bu durum insan cildinin doğasında vardır. Bu yüzden bu dönemde krem kullanımı minimuma iner. Yine de krem kullanmak isteyen kişilerin bb tarzı hafif kremler kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

Güzellik: İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Saçlarınızı Canlandırmanın 5 Yolu

Saç insanda, baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen
saç sa‡ 5

Evde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

GüzellikBir kadın için yüz bakımı yaptırmak kadar keyif verici bir şey yoktur. Fakat yüz bakımı bazen çok zahmetli ve pahalı hale gelebiliyor...

spotlar 1spotlar 2sosyal paylasım 1sosyal paylasım 2sosyal paylasım 3sosyal paylasım 5zarf z